Вокальний цикл Валентина Сильвестрова «Тихі пісні» написаний фортепіано на вірші класичних поетів. Цикл складають 24 пісні, в яких розкривається глибока любов композитора до української та російської поезії, до краси втілених у ній почуттів і оспіваної природи.

Сам автор сказав, що головним героєм циклу є «поезія серця». У «Тихих піснях» втілені найглибші, найзаповітніші роздуми композитора.

В усіх творах циклу простежується надзвичайно гармонічна єдність поезії та музики, схожість їх виражальних засобів, – і тому він сприймається як нескінченне щире висловлювання, як необмежений, безупинний спів. Красу безперервної пісенності підкреслюють багатство відтінків та різноманіття мелодичних зворотів.

Виконавці:

Йожеф Єрмінь (фортепіано)
Наталія Половинка (спів)

Валентин Сильвестров (народ. 1937 р.) – видатний український композитор, народний артист України (1989), лауреат Державної премії ім. Т.  Шевченка. Нагороджений орденами “За заслуги” ІІІ ступеню (1997), Ярослава Мудрого V ступеня (2007). Почесний доктор honoris causa Національного університету “Києво-Могилянська академія“ (2011).Музичну освіту здобув у Київській державній консерваторії за фахом композиція (клас Б. Лятошинського). У 1960-ті роки В. Сильвестров увійшов до складу творчої групи “Київський авангард”, представники якої орієнтувались на нові стильові течії, сучасні композиторські техніки західноєвропейської музики. Композитор засвоїв та використовував в своїх творах додекафонію, алеаторику, сонористику. У 1970-ті роки стиль В. Сильвестрова наблизився до постмодернізму. Свою власну стилістику композитор визначає як “метамузику”. Його найвідоміші твори: симфонія для фортепіано та оркестру “Метамузика”, вокальний цикл “Тихі пісні”, симфонія “Спектри” тощо.
Музика В. Сильвестрова здобула визнання на міжнародних фестивалях сучасної музики ще з 1960-х років. Його твори виконуються провідними музикантами сучасності (серед них – Б. Мадерна, Г. Кремер, А. Любімов, І. Монігетті, А. Рудін, Г. Рождественський та ін.), друкуються у головних видавництвах Заходу, насамперед у “Беляєва-Петерса“.
Духовні твори композитора: “Реквіем для Лариси” на канонічні латинські тексти та вірші Т. Шевченка у 7-и частинах для мішаного хору; “Диптих” (“Отче наш” і “Заповіт” на сл. Т. Шевченка). Духовні пісні: “Херувимська”, “Псалом Давидів”, “Пасхальний псалом”; Присвята Григорію Сковороді: “Псалом”, Алілуя; “Чотири духовних пісні”; Два псалма Давида: “До Тебе, Господи, взиваю я”, “Господь – то мiй Пастир”.